Ben Kimim?

“Kayudan kelir men? Kayuya yolum?”

Yirmili yaşlarının başlarında bir erkeğim. Çocukluğumdan beri târih, siyâset, felsefe gibi konular üzerine okuyorum. Biraz olsun bu konuları anladığım kanaatine vardıktan sonra da yazmaya başladım. Ne anladıysam, onu anlatmaya çalışıyorum. Ne bir eksik, ne bir fazla. Tüm bunları da, ad honorem, elle tutulur, somut bir karşılık beklemeden yapıyorum. Yaptığın işten keyif alıyorsan, iyi bir hayatın ilk adımını atıyorsun demektir.

Hiçbir siyâsî görüşün tapulu malı değilim. Michael Oakeshott, Roger Scruton, Edmund Burke, Ayn Rand, Giacomo Leopardi, Vilfredo Pareto, Raymond Aron, Türkiye’de ise İlber Ortaylı, Halil İnalcık, Şerif Mardin beni en çok etkileyen kişilerden bazıları, hiçbiriyle her konuda hemfikir değilim.

Modern sanattan hazzetmem, klasik sanatı anladığım kadarıyla çok severim. En sevdiğim klasik müzik eserleri Giuseppe Verdi’ye ait, en sevdiğim Rus yazar Dostoyevski, polisiyede Jo Nesbø’nun, dizi âleminde Breaking Bad’in üzerine tanımam. Futbolu severim, Fenerbahçe’nin verdiği hüzünden arta kalan vakti Arsenal’ın hayal kırıklıklarıyla değerlendiririm.

Hayat yolculuğum zihnimi nereye götürüyorsa, burada onu okuyacaksınız.

Reklamlar